Deniwelacja – Remigiusz Mróz

   „Deniwelacja” to już kolejny tom z cyklu przygód o Wiktorze Forście autorstwa Remigiusza Mroza. Czwarta część przygód przypomina kolejkę górską ze wszystkimi jej zaletami. Co chwilę nabieramy prędkości, potem zwalniamy, by za chwilę wejść w ostry zakręt. Nie ma chwili oddechu.

    Wiktor Forst, były komisarz zakopiańskiej policji wyjeżdża do Hiszpanii. Po co? O tym wie tylko on. Niebawem w Zakopanem ktoś próbuje naśladować Bestię z Giewontu. Naśladować? A może Bestia wróciła? Pięć ciał młodych kobiet odnalezionych na szlaku oraz ciało jednej kobiety odnalezione na placu budowy to kolejne zagadki, z którymi muszą zmierzyć się prokuratorzy Dominika Wadryś_Hansen oraz Arkadiusz Gerc. Swoją nieocenioną pomocą służy im awansowany na Komendanta, Edmund Osica, były przełożony Forsta. Jednak kiedy bohaterowie zagłębiają się coraz bardziej w sprawę tym więcej niewiadomych się pojawia. Więcej niewiadomych i więcej ofiar. Kolejny raz można odnieść wrażenie, że sprawę może rozwiązać tylko Wiktor Forst.

          Jego pobyt w Hiszpanii, monety w ustach kolejnych ofiar i Robert Krieger. Co łączy te elementy? Wiktorze, nie ukrywaj się. Trzeba rozwiązać sprawę!

    Na każdą kolejną część przygód Wiktora Fosta czekam z niecierpliwością. Pełnokrwisty bohater rodem z Zakopanego oraz umiejętnie tworzone intrygi to wszystko czego trzeba, aby kryminał czytało się doskonale. Tak jest w przypadku „Deniwelacji”, ale tak było również w przypadku poprzednich części cyklu. I kiedy masz wrażenie, że Wiktor nie wygrzebie się już z problemów, w które on sam się wpędził, on ma w zanadrzu zaskakujące rozwiązanie. Polski James Bond z licencją na zabijanie? Nie, po torturach, które przeszedł nie będzie już Jamesem Bondem, ale z tym zabijaniem to raczej nie skończy… Świat go potrzebuje.

Tymczasem… idę czytać!

 

Jedna myśl w temacie “Deniwelacja – Remigiusz Mróz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s