Oskarżenie – Remigiusz Mróz

wp-image-388752626

Seria z Joanną Chyłką. Myślę, że nie trzeba reklamować jej specjalnie. Ale jeśli jest ktoś, kto nie zna, nie czyta, jest zarobiony, to powinien rzucić wszystko i sięgnąć po książki Mroza jak najszybciej. Dlaczego?

Na szóstą część przygód Chyłki i Zordona czekałam z niecierpliwością, ponieważ Remigiusz Mróz jest mistrzem w znęcaniu się nad czytelnikiem i urywa opowieść w najmniej odpowiednim momencie. Najmniej odpowiednim dla czytelnika, oczywiście. Dla dramaturgii wszystko jest w punkt. I kiedy Chałka została oblana kwasem, a Oryński wybiegł z egzaminu by ją ratować, Mróz urwał opowieść i kazał czekać na szostą część. Całe szczęście, że rodzimy pisarz nie jest jak Zafon i nie każe czekać na kolejny tom 6 lat.

Tym razem sprawa prowadzona przez Joannę dotyczy oskarżenia prl-owskiego opozycjonisty o zamordowanie czterech chłopców. Nowe dowody w sprawie, które niespodziewanie wychodzą na światło dzienne sprawiają, że Chałka wchodzi w sprawę całą sobą. I tu o sobie daje znać autor, ojciec wszystkich szalonych zwrotów akcji. Nic nie będzie tak jak sądzicie.

wp-image--1948831877

Dobrze było wrócić do znanej scenerii, świata warszawskiej palestry i charyzmatycznej Joanny. Było jak w domu. Tylko znów skończyło się tak, że do Remigiusza Mroza mam ochotę wysłać Chylkę, żeby go przycisnęła i zapytała, kiedy siodma część! Bo ta seria uzależnia.
Tymczasem… co by tu czytać?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s