CIENIE – WOJCIECH CHMIELARZ

Początek roku spędziłam z książkami Wojciecha Chmielarza i jego cyklem kryminałów o Jakubie Mortce. Świetne. Jednak musiał minąć prawie cały rok, żebym odważyła się zakończyć tą przygodę sięgając po „Cienie”, ostatnią część cyklu.

Przeczytałam ją w ramach akcji CzytajPL, do której możecie jeszcze dołączyć. Wystarczy, że odnajdziecie plakat akcji i zeskanujecie kod poprzez aplikację Woblink (pssst! można też powiększyć zdjęcie poniżej i spróbować zeskanować kod;)) Wszystkie szczegóły znajdziecie pod tym linkiem (klik!). Fajna sprawa, czytam już drugą książkę – całkowicie za darmo.

„Cienie” to zakończenie całego cyklu i rozwiązanie wszystkich zagadek, wyjaśnienie wszystkich okoliczności. Ale nie wszystko jest podane na tacy. Do ostatniej strony zastanawiałam się kto zabił. A i tak nie trafiłam.

Sucha po odkryciu przerażającego nagrania postanawia na własną rękę prowadzić śledztwo i zebrać jak najwięcej dowodów na ludzi, którzy wydają się być nietykalni. Dariusz Kochan się ukrywa (ma powód), a Mortka to wszystko musi pogodzić. Na jednej szali lojalność wobec kolegi, na drugiej procedury i lojalność wobec przełożonych. I ciągle ten Borzestowki. Sprawa Trójki z Neptuna okazuje się bardzo skomplikowana, a jej rozwiązanie może przyczynić się do kilku dramatów. Ale trzeba to zakończyć raz na zawsze. Tak samo jak śledztwo Suchej. Czy sobie poradzą? Kto na tym ucierpi?

Warto przeczytać i poznać zakończenie całej serii.

Kilka słów o poprzednich częściach znajdziecie tutaj:

  1. Podpalacz -Wojciech Chmielarz
  2. Farma lalek – Wojciech Chmielarz
  3. Przejęcie – Wojciech Chmielarz
  4. Osiedle marzeń – Wojciech Chmielarz

Tymczasem…. Idę czytać kolejną książkę w akcji CzytajPL, czyli „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s