EXPLORER ACADEMY: AKADEMIA ODKRYWCÓW. TAJEMNICA MGŁAWICY – TRUDi TRUEIT

Tytuł: Tajemnica Mgławicy

Seria: Explorer Academy. Akademia Odkrywców

Autor: Trudi Trueit

Wydawnictwo: Olesiejuk

Data premiery: 17.10.2018

Nie od dziś wiadomo, że najtrudniej napisać książkę dla dzieci i młodzieży. Dzieci są szczere i powiedzą, że im się nie podoba. Dlatego szukając książki dla najmłodszych trzeba wybierać te najlepsze. Tu nie ma połśrodków, bo jeszcze niechcący zrazimy dzieci do literatury.

„Akademia Odkrywców” to seria, która już teraz bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce od niedawna jest dostępny jej pierwszy tom pt. „Tajemnica Mgławicy”.

Akademia Odkrywców to szkoła marzeń dla dzieci ciekawych świata, małych odkrywców i naukowców. To szkoła, w której są tylko ciekawe zajęcia i w której odbywa się podróż dookoła świata.

Dwunastoletni Cruz uwielbia serfować na desce, jak to na Hawajach, ale w przeddzień wyjazdu do szkoły marzeń przytrafia mu się coś bardzo niebezpiecznego. Podczas ostatnich chwil serfowania ktoś jakby chwycił go za kostkę i nie chciał puścić. Skończyło się na strachu, ale kim był ten nurek?

Akademia Odkrywców, szkoła o której marzy każdy mały naukowiec, wita nowych uczniów nieco bardziej spektakularnie niż publiczne podstawówki. Opaski SOS, sala do symulacji prawdziwych misji naukowych, potężna biblioteka z dziełem książek wyjątkowych, zagadki i szyfry na każdym kroku. Cruz znakomicie odnajduje się w nowej sytuacji, aż do dnia, gdy zostaje wydalony ze szkoły. Za co? Czy on jest winien? Czy ktoś go wyrabia? A jeśli tak, to dlaczego? I dlaczego cały czas chodzi za nim mężczyzna powtarzający, że powinien opuścić szkołę. Dla własnego bezpieczeństwa.

Szansę można dostać na wiele sposobów. Nie chodzi o to, jak do czegoś dojdziesz, ale co z tym zrobisz.

Kiedy zaproponowano mi przeczytanie książki dla dzieci i młodzieży, nie byłam zdecydowana od razu. Ale poczytałam notki prasowe i książka wydała się ciekawa. Nie żałuję. „Tajemnica Mgławicy” to wciągająca opowieść o nauce, współpracy i chęci poznania świata, która powinna zaciekawić większe dzieci i nastolatków, bo dorosłych z pewnością zaciekawi.

Książka jest świetnie wydana. Piękna okładka, ilustracje w środku i informacje o prawdziwych naukowcach na końcu książki jeszcze bardziej wciągają w klimat szkoły o jakiej możemy tylko pomarzyć. I dobre jeszcze jest to, że to tylko pierwsza część serii. Z chęcią sięgnę po kolejne.

Seria „Akademia Odkrywców” powstaje przy współpracy z National Geographic.

Drugi tom serii „Akademii Odkrywców” jest planowany na kwiecień 2019 roku i ukaże się również nakładem Wydawnictwa Olesiejuk.

Dzieci i młodzieży – czytajcie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s