KIMKOLWIEK JESTEŚ – JAKUB SZAMAŁEK

Jeśli kończysz czytać dobrą książkę, która jest pierwszym tomem serii, to po jej zakończeniu niecierpliwie czekasz na premierę kolejnej, prawda? Tak było z „Cokolwiek wybierzesz”, pierwszym tomem serii „Ukryta sieć”. Seria ta opowiada o zagrożeniach jakie niesie ze sobą Internet. Seria wyborowa.

Rok temu poznałam Julitę Wójcicką, dziennikarkę z aspiracjami, która zdecydowanie marnowała się w redakcji portalu plotkarskiego. Jej przeżycia i niesamowite odkrycia doprowadziły ją w sam środek cyberafery. „Kimkolwiek jesteś” to kontynuacja śledztwa Emila, które teraz prowadzi Julita. Kiedy Julita myślała, że utknęła w martwym punkcie, plik o enigmatycznym tytule „sprawdź” na nowo rozbudza jej ciekawość. Sprawa zabójstwa camgirl wygląda na pierwszy rzut oka typowo, jednak Julita wpada na niepokojący trop. Na szczęście jest jeszcze Janek, który zgodził się pomóc i wspólnie rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci dziewczyny, ale przede wszystkim nietypowej znajomości z pewnym Brytyjczykiem.

Jakub Szamałek zrobił niesamowity research i to mi niezwykle imponuje. Czytając powieść kryminalną otrzymujemy niesamowitą porcję fachowej wiedzy o Internecie, zasad działania algorytmów sterujących marketingiem w sieci, ale również informacje o przeróżnych zabezpieczeniach (oraz niestety o dziurach pozwalających na wykorzystywanie przeciętnych obywateli bez ich wiedzy). Z każdą stroną można bać się tak samo o życie Julity, jak i o swoje bezpieczeństwo w sieci. To co wciągnęło mnie w tej książce to niezwykle aktualny temat głosowania przez Internet w wyborach. Ogrom przedsięwzięcia i powiązania, o których dowiadujemy się na ostatnich stronach sprawia, że znowu z niecierpliwością będę czekać na kontynuację.

O pierwszym tomie serii „Ukryta sieć”, czyli „Cokolwiek wybierzesz” pisałam tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s